Състезателите на Спортен клуб „Девня 2016“ се представиха изключително добре в националния турнир по тенис на маса „БЪЛГАРИЯ ТЪРСИ ШАМПИОН“, съобщи председателят и главен треньор на клуба Искрен Лазаров.
Надпреварата се проведе в Collizeone Table Tennis Arena във Варна в следните възрастови групи: до 11, 13, 15 и 19 г. СКТМ „Девня 2016“ беше представен от Добромир Неделчев, Валентин Радев, Михаил Дрожжов и Бранимир Божидаров.
Мишо и Брани, които се състезаваха до 13 г., се бориха като лъвове, но малко не им достигна да грабнат медалите.
При 15-годишните Валентин отпадна на осмина финал от шампиона на състезанието. На полуфинала Добчо – след изключително тежка среща, загуби с 3:2, 11:9 и зае третото място. След добрата игра на Добромир до 15 г., треньорът Искрен Лазаров реши да го включи при „големите”. В категорията до 19 години Добчо стигна до полуфинал, където срещна шампиона на състезанието и отпадна с 3:1 след оспорвана среща, заемайки четвъртото място.